FAQ

FAQ – Často kladené dotazy  

Z čeho jsou šperky vyrobené?

Většina šperků NIIKA je vyrobena ze stříbra o ryzosti Ag 925/1000, které neobsahuje nikl. U některých pozlacených (GOLD PLATED/ GOLD FILLED) šperků je základním materiálem mosaz. Na špercích z mosazi je tlustější vrstva zlata, takže šperky déle vydrží pozlacené a náušnice mohou nosit i ty, kterým obyčejná bižuterie nevyhovuje.

Šperky, které jsou pozlacené (tzv. GOLD PLATED) mají na sobě tenkou vrstvu 14k nebo 18k zlata, která se nanáší galvanicky. Jedná se obvykle o velmi tenké zlaté vrstvy, od jedné desetiny až do cca deseti mikrometrů.

U pokovených šperků (tzv. GOLD FILLED) jde o pokovení tzv. plátováním. Mechanickým působením a vyšší teplotou se spojuje stříbro s tenkým plíškem 14k nebo 18k zlata. Pozlacení u GOLD FILLED šperků je velmi odolné a jedná se o nejkvalitnější alternativu šperků ze zlata. 

 

Jak dlouho vydrží pozlacení na šperku?

Pozlacení (GOLD PLATED) i pokovení šperku (GOLD FILLED), je-li nošen, je vždy pouze dočasné. Přestože galvanické pozlacení má větší tendenci se častým třením vytrácet než u pokoveného šperku, je třeba dodržovat všechny potřebné pokyny k tomu, aby pozlacení/pokovení šperku vydrželo co nejdelší dobu. Výdrž pozlacení závisí od vašeho zacházení se šperkem.

 

 Mohu se se šperkem koupat, sprchovat a spát? 

Šperkům by neměl nijak vadit kontakt s čistou, studenou vodou. Jakmile však přijde do kontaktu s mýdly či šampony, dojde k chemické reakci, v důsledku které šperk může změnit barvu.

Pozlacený šperk se s chemikáliemi snáší velice špatně. Nedoporučujeme se šperkem ani uléhat. Čím více je šperk vystavován tření, tím rychleji může být ztráta pozlacení znatelná.

  

Jak mohu zjistit velikost prstýnku?

Úplně nejjednodušší způsob, jak změřit správnou velikost, je pomocí tenkého provázku, tužky a pravítka. Následující postup Vám poradí jak na to

 

 Bude zakoupený šperk dárkově zabalen? 

Prstýnky, náramky, náhrdelníky a větší náušnice Vám zabalíme do bílých dárkových krabiček se zlatým logem. Drobnější šperky, jako jsou například náušnice prodejné po jednom kuse, Vám posíláme v semišových kapsičkách s mašličkou.

  

Je možné objednaný šperk vrátit? 

Pokud Vám šperk nevyhovuje, máte po obdržení své objednávky 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodů. Více informací o způsobu vrácení či reklamace zboží najdete zde. Pokud si přejete šperk vrátit, je třeba aby:

  • nebyl nošený
  • nebyl zničený ani poškozený
  • nebyl nijak upravovaný
  • byl v originálním balení

Náklady na vrácení zboží hradí zákazník.  

 

Nemohu najít svůj oblíbený produkt v nabídce (nebo je označen jako vyprodaný). Je možné jej znovu objednat

Je-li produkt označen jako vyprodaný, napište nám zprávu a my Vám upřesníme, kdy by mohl být opět naskladněn. Máte-li oblíbený produkt, který v nabídce nevidíte, pravděpodobně je vyřazen z prodeje. Kdykoliv nám však můžete zanechat zprávu na info@niika.cz nebo na Instagramu a my se pokusíme vyhovět Vašim individuálním požadavkům.

 

 Líbí se mi šperk, ale měl/a bych zájem o jinou barevnou variantu, která na e-shopu není. 

Většinu produktů Vám můžeme zajistit i v jiné barevné variantě (zlatá, stříbrná, rosegold), přestože ji nemáme na e-shopu. Neváhejte nám napsat zprávu na info@niika.cz nebo na Instagramu.